LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Rebem el Baptisme per viure com a amics de Jesús

Primera comunió.

El passat divendres dia 10, a la parròquia de Sta. Tereseta, cinc infants van rebre el sagrament del Baptisme. Alguns per poder rebre la Primera Comunió, altres per voler rebre aquest sagrament per poder viure com a fills de Déu en l’Església. La celebració va ser distesa i viscuda en família. Rebre el Baptisme és una oportunitat per experimentar l’amor de Déu en les nostres vides, i celebrant-lo en aquestes edats, s’omple molt més de sentit, ja que rebre el Baptisme és una decisió personal i conscient de voler seguir Jesús i el seu estil de vida.

Des del nostre col·legi oferim la possibilitat de ser acompanyats en la fe, d’ajudar a descobrir-la i a aprofundir en ella. Els sagraments són celebracions importants que ens parlen de Déu, del seu amor per nosaltres i de la crida que ens fa a seguir-lo. El Baptisme el podem rebre quan vulguem, però ha de ser una decisió conscient i meditada. Aquests infants, acompanyats dels seus pares, padrins i familiars, van decidir dir si a Jesús malgrat que no sempre li fem cas del tot.

PER LLEGIR MÉS...