LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Cangur 2017. Prova de matemàtiques

Alumnes seleccionats de Primària, ESO i Batxillerat participen en la prova Cangur.

La Prova Cangur és un activitat impulsada per la societat internacional Le Kangourou sans Frontières, de la qual és membre la Societat Catalana de Matemàtiques que, per aquesta raó, és l’entitat titular del Cangur en llengua catalana.

Una prova que es basa més en el raonament i l’enginy que en coneixements matemàtics específics.

Els estudiants disposaven de 75 minuts per resoldre 30 problemes de resposta tancada amb cinc opcions cada un.

La convocatòria pels alumnes de 4t d’ESO i Batxillerat ha estat a l’Escola Politècnica Superior de l’UDL. Els alumnes de 5è i 6è de Primària juntament amb els de 1r. , 2n. i 3r. d’ESO han realitzat la prova en el propi centre.

Esperem amb impaciència els resultats!!!

PER LLEGIR MÉS...