LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Testimoni per Mans Unides a Batxillerat

Una experiència de vida a l’Àfrica.

El jove Mateo Aventín va explicar als alumnes de 1r de Batxillerat per què va sortir de casa seva i se’n va anar a participar en un camp de treball a Ruanda. La Delegació de Missions i la de Catequesi dona a conèixer la tasca dels nostres missioners i voluntaris. Va explicar als alumnes la diferència entre voluntari i cooperant, la dura situació de la zona que va visitar, l’èxode de la guerra, el difícil accés a l’aigua,…sense deixar de compartir anècdotes de la seva experiència personal.

Una mostra de solidaritat amb el tercer món que va permetre presentar als alumnes de Primer de Batxillerat el projecte de millora de les tècniques agrícoles i ramaderes que aquest any porta a terme Mans Unides a Boden (Haití) sota el lema “el món no necessita més menjar, necessita més gent compromesa”.

PER LLEGIR MÉS...