COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Descobrim el món medieval!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Visitem el Museu de la Noguera i el Castell de Montsonís.

Els alumnes de 2n ESO hem realitzat una sortida cultural a Balaguer i Montsonís el dia 5 de març de 2017, amb motiu del Crèdit de Síntesi de 2n ESO: “El món medieval”. La sortida ha tingut dues vessants culturals ben diferenciades:

– En la visita al Museu de la Noguera hem pogut observar com un campament militar fundat al segle VIII de la mà de les tropes àrabs i berbers que conqueriren l’antiga Hispània es transformarà en una madina andalusí i, a partir del segle XII, en una ciutat integrada a l’estructura feudal que va donar lloc a la Catalunya de la baixa edat mitjana.

– En la visita al Castell de Montsonís ens hem traslladat en el temps per endinsar-nos en la vida i costums d’un castell medieval, tot visitant les estances del mateix: cuina, menjador, forn, celler, presó…

Ha estat una visita molt enrequidora i ens ajudarà en l’elaboració del producte final del Crèdit de Síntesi: La Revista Medieval.

PER LLEGIR MÉS...