LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visita d’una central Solar Fotovoltaica Aïllada

Visió i reconeixement dels elements que formen una central Solar.

Avui hem visitat els cicles formatius elèctrics una granja a la població d’Alfés, però a més d’una granja, des dels nostres ulls és una central d’abastiment i consum d’energia totalment autònom i aïllat. Aquesta granja no té subministrament elèctric de cap companyia i es produeix ella mateixa tota l’energia. Durant el dia a partir de l’energia solar fotovoltaica i quan el sol es pon, a través de les seves bateries. Com emergència disposa de dos grups electrògens que només es connecten en moments puntuals. Tot i ser una instal·lació reduïda, en ella es poden observar tots i cadascun dels elements que formen part d’una central d’aquestes característiques. Ha estat una visita molt enriquidora. Des d’aquí agraïm al Sr. Salvador Masot, pare d’alumne del col·legi per deixar-nos visitar la seva central.

PER LLEGIR MÉS...