COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Els oficis a les nostres aules

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els nens i nenes de 2n de primària hem tingut la visita dels pares i mares de la classe per explicar els seus oficis.

Els alumnes de 2n de primària de Cicle Inicial, hem treballat el projecte “Els pobles i ciutats”, dins de l’àrea de Medi.

Vam aprendre els diferents sectors dels oficis, res millor que la visita dels pares i mares a les nostres classes, per explicar-nos quin és el seu ofici, quina feina fan, si els hi agrada la seva feina, quins són els estudis que han  realitzat, quines són les eines que necessiten, si tenen un vocabulari específic al seu ofici,…   i  a quin sector pertanyen.

Moltíssimes, moltíssimes gràcies, pares i mares, pel temps compartit amb els vostres fills i filles a l’escola, ens ha agradat molt i hem après molt amb les vostres paraules, molt agraïts per la vostra col·laboració.

PER LLEGIR MÉS...