LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Espai de ciència a P5

Activitats científiques proposades pels alumnes de la UDL.

Durant dues tardes s’ha dut a terme unes propostes experimentals sobre diferents temes: flotabilitat, magnetisme, pla inclinat, mesura, elasticitat, classificació d’aliments, refracció de la llum… Mitjançant la col·laboració dels alumnes de segon curs del grau d’Educació Infantil i tutoritzats per un professor del Departament de Ciències de la UDL, els infants de P5 han interactuat amb les propostes científiques, fent hipòtesis i investigant per extreure les seves pròpies conclusions . La resposta dels nens i nenes va ser molt positiva. Van mostrar un interès i una actitud excel·lent amb ganes de construir més coneixement sobre els temes proposats.

PER LLEGIR MÉS...