LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

S’inicien sessions de Mindfulness a la llar d’infants Eduquem les emocions!

Eduquem les emocions.

Els nens i nenes de 2 anys de la Llar d’Infants comencen el programa d’Iniciació al Mindfulness “ De cucs a papallones” adreçat a nens i nens de 2 a 5 anys. En aquesta primera etapa, mitjançant “El conte del Camaleó Nic” com a punt de partida, i les activitats que en Nic ens mostra i ens proposa practicar en cada sessió, els més petits coneixen i posen en pràctica estratègies per l’autocontrol emocional.

Aquesta és una de les capacitat a potenciar  dins de la intel·ligència intrapersonal, un dels tipus de les  intel·ligències múltiples proposades per Howard Gardner. L’autocontrol els permetrà controlar les seves emocions i no que les emocions els controlin a ells, donant-los-hi la possibilitat d’escollir allò què volen sentir en cada moment de la seva vida.

PER LLEGIR MÉS...