LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

EXPOSICIÓ PROJECTES EMPRESARIALS

Com crear una empresa.

Per finalitzar el curs els alumnes de segon del Cicle Formatiu d’Administració i Finances van exposar els projectes empresarials.

Aquest treball consistia en crear una empresa amb una idea innovadora, desenvolupant tot un procés, des de la seva creació fins a l’estat financer del negoci i la futura evolució del mateix.

La presentació va durar tot el matí i van poder gaudir de la presència del primer curs del CFGS d’Administració i Finances on van poder veure com és el pla d’empresa que hauran de realitzar el pròxim any.

Estaven molt nerviosos, però finalment tot va sortir bé.  Es van exposar projectes molt interessants  on es veia  reflectit l’esforç i el treball dels alumnes realitzat durant tot el curs; una tasca feixuga, que no els ha resultat fàcil, però de la qual finalment s’han sentit molt orgullosos.

PER LLEGIR MÉS...