LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Dissecció d’un peix

Els alumnes de 2n treballem el projecte “el Mar”.

Preguntar, investigar, buscar informació, dubtar, compartir coneixements, aprendre del errors i dels encerts, experimentar, ser crítics,…tot això és el que estem fent durant aquest trimestre al projecte de medi: EL MAR.

Recordant el cicle de l’aigua, descobrint perquè l’aigua del mar és salda, coneixent els diferents mars i oceans fins endinsar-nos dins del mar i descobrint els éssers vius que hi habiten.

Però una de les experiències que més ens ha agradat ha set la DISSECCIÓ D’UN PEIX. Hem preparat tot el material necessari (guants, pinces, tisores, plaques de petri, microscopis) i hem anat al laboratori de ciències a experimentar. Ens ho hem passat d’allò més bé descobrint les diferents part d’una truita. Ha set molt interessant i molt emocionant!!!

PER LLEGIR MÉS...