COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Dissecció d’un peix

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de 2n treballem el projecte “el Mar”.

Preguntar, investigar, buscar informació, dubtar, compartir coneixements, aprendre del errors i dels encerts, experimentar, ser crítics,…tot això és el que estem fent durant aquest trimestre al projecte de medi: EL MAR.

Recordant el cicle de l’aigua, descobrint perquè l’aigua del mar és salda, coneixent els diferents mars i oceans fins endinsar-nos dins del mar i descobrint els éssers vius que hi habiten.

Però una de les experiències que més ens ha agradat ha set la DISSECCIÓ D’UN PEIX. Hem preparat tot el material necessari (guants, pinces, tisores, plaques de petri, microscopis) i hem anat al laboratori de ciències a experimentar. Ens ho hem passat d’allò més bé descobrint les diferents part d’una truita. Ha set molt interessant i molt emocionant!!!

PER LLEGIR MÉS...