LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

CF Administratius i Elèctrics participem al concurs d’em-prenedors de La Seu

Èxit en la participació amb tres finalistes i un grup guanyador.

VIII Concurs Emprenedors de l’Alt Pirineu i Aran i V Concurs d’Iniciatives Emprenedores de la Formació Professional. I Elevator Pitch. La Seu d’Urgell – Edició 2017.

Un any més un grup d’alumnes del CFGS d’administració i finances (Amb els projectes Hortícola del Segre d’Òscar Prieto, CustomMannequin de Sílvia Martí i Paula Pérez i Fusmoble de David Rodríguez i Jhoan Arboleda, i per primer cop uns alumnes del CFGM d’Instal·lacions elèctriques i automàtiques (Amb els projectes RTF Reduïm la teva factura de Damià Escarp, Jordi Bonet i Jaume López i GRF Solutions de Marc Solsona, Crístian Puertas i Oriol Aresté) es van presentar al concurs d’emprenedors que se celebra anualment a la Seu d’Urgell. Per primer cop en molts anys de participació vam tenir finalistes en les dues categories que participàvem, tant grau mitjà (RTF i GRF Solutions) com superior (Hortícola del Segre). A les finals del concurs, vam tenir sort diversa, però ens vam emportar el primer premi de la categoria de grau mitjà amb el projecte GRF Solutions, una empresa ecosostenible de lloguer de cotxes elèctrics.  Enhorabona als guanyadors, finalistes i participants en general perquè vam viure unes jornades apassionants i vam adquirir una experiència inoblidable.

PER LLEGIR MÉS...