LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Concurs Científics en Joc

Menció a la millor història.

El passat 15 de juny a l’Institut de Recerca Biomèdica de Catalunya es va celebrar la gala de lliurament de premis del I Concurs de disseny de videojocs científics “Científics en Joc”.

L’objectiu del concurs era triar un científic i dissenyar un videojoc per motivar els nens i nenes a conèixer la seva vida i trajectòria professional. Calia definir el personatge i el disseny del joc, pensant amb l’estètica, la música, els reptes a solucionar…

Un miler de nens i nenes de tota Catalunya van treballar per aconseguir que el seu videojoc arribés a ser una realitat i els nostres alumnes de 6è d’educació primària van quedar finalistes obtenint la menció a la millor història amb el seu treball titulat “Joan Oró  i la vida extraterrestre”.

Clicant aquí, podreu veure el vídeo de presentació del treball.

PER LLEGIR MÉS...