COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Concurs Científics en Joc

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Menció a la millor història.

El passat 15 de juny a l’Institut de Recerca Biomèdica de Catalunya es va celebrar la gala de lliurament de premis del I Concurs de disseny de videojocs científics “Científics en Joc”.

L’objectiu del concurs era triar un científic i dissenyar un videojoc per motivar els nens i nenes a conèixer la seva vida i trajectòria professional. Calia definir el personatge i el disseny del joc, pensant amb l’estètica, la música, els reptes a solucionar…

Un miler de nens i nenes de tota Catalunya van treballar per aconseguir que el seu videojoc arribés a ser una realitat i els nostres alumnes de 6è d’educació primària van quedar finalistes obtenint la menció a la millor història amb el seu treball titulat “Joan Oró  i la vida extraterrestre”.

Clicant aquí, podreu veure el vídeo de presentació del treball.

PER LLEGIR MÉS...