LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Ens visita la “Reina del reciclatge”

Els alumnes de 2n cicle d’Educació Infantil aprenen a reciclar mitjançant el personatge de la “Reina del reciclatge”.

Aquest dilluns dia 25 de Setembre els alumnes de P3, P4 i P5 han rebut la visita de la “Reina del reciclatge” al pati de l’escola. Es tracta d’una iniciativa motivadora per integrar als alumnes des de ben petits la importància del reciclatge pel nostre medi ambient.

Els alumnes han sortit al pati per cursos i han llençat les seves deixalles a les papereres adients amb l’ajuda de la reina experta en el reciclatge. Els nens i nenes han gaudit amb aquest personatge divertit fet amb elements reciclats i a la vegada han après els coneixements de forma lúdica.

PER LLEGIR MÉS...