LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

“Al llarg del temps tot està subjecte al canvi”

Abdullah Mahmud fa una conferència als alumnes de Batxillerat sobre el pensament Oriental. 

Abdullah Mahmud  (1956) és  economista, terapeuta ayurvèdic i mestre de raya ioga. Natural de Bangladesh i exiliat polític des de la dècada dels 90 a Lleida, dirigeix el centre Dishari de Raja-ioga i Ayurveda situat a la nostra ciutat. El dilluns 23 d’octubre  introduí la història del subcontinent Indi als alumnes de batxillerat, fonamental per entendre la situació geopolítica actual, i els feu una explicació sobre les diferents escoles filosòfiques orientals i els períodes que abasten, així com en què consisteix cada una. També comparà les visions orientals i occidentals de la vida, incidint en els drets humans, l’hedonisme, el materialisme i en el pensament del filòsof alemany Immanuel Kant.

PER LLEGIR MÉS...