LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

II Simposi Internacional Màrius Torres

Els alumnes de 2n de Batxillerat Humanístic assisteixen al 2n Simposi Internacional Màrius Torres.

A la Facultat de Lletres de la Universitat de Lleida, els alumnes de 2n de Batxillerat Humanístic hem assistit al 2n Simposi Internacional Màrius Torres. Una trobada acadèmica dedicada a l’estudi de l’obra i figura d’aquest escriptor lleidatà. Han estat dos dies intensos i molt interessants on hem pogut aprendre i conèixer maneres noves i diferents de treballar la literatura i l’art.
Ha estat una experiència enriquidora amb xerrades de joves investigadors i professors d’universitats com la de Cambridge i, fins i tot hem fet una ruta literària per la ciutat.

PER LLEGIR MÉS...