LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Alumne del CFGS d’Administració i Finances del Col·legi Episcopal guanyador del premi E2, ESCOLA D’EMPRENEDORS.

Oscar Prieto: premi al projecte més viable.

Els alumes del cicle formatiu d’Administració i Finances del Col·legi Episcopal hem assistit al lliurament dels premis E2, ESCOLA D’EMPRENEDORS, organitzat pel Departament d’Ensenyament de la Generalitat de Catalunya i GLOBALleida.

E2, ESCOLA D’EMPRENEDORS  té com a objectiu principal el fomentar l’emprenedoria als centres educatius de la província. Cal destacar que un dels projectes premiats va ser HORTICOLA DEL SEGRE, SA,  empresa dedicada a la producció i comercialització d’hortalisses hidropòniques (hortalisses cultivades únicament amb aigua), elaborat per l’Oscar Prieto, alumne del Cicle Formatiu de Grau Superior d’Administració i Finances del nostre Centre.

L’acte va començar a les 9.00 hores amb la conferència “Emprenedoria, tecnologia i comunicació” a càrrec del Sr. Femí Casado. Tot seguit, els alumnes finalistes van exposar els seus projectes i les autoritats van lliurar els premis.

Moltes felicitats al guardonat !!

Família d’administració i gestió.

PER LLEGIR MÉS...