LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Inici de les jornades esportives

Comencem els partits dels dissabtes!

El passat dissabte, 28 d’octubre, els equips d’esport escolar del Col·legi van començar les competicions que organitza  cada curs el Consell Esportiu del Segrià.

Com cada any, els equips del Col·legi gaudeixen els dissabtes de l’ esport que entrenen durant la setmana. Aquests esdevenen un gran moment per posar en pràctica les diferents tècniques treballades amb els entrenadors al llarg de les diferents sesssions on l’objectiu és per damunt de tot crear un clima de germanor i companyerisme entre els components de l’equip tot practicant seu esport preferit.

D’altra banda, aquest any el Col·legi inicia l’esport federat amb dos equips de futbol sala: els babies i els benjamins. Cal destacar que l’equip benjamí aquest dissabte va jugar el seu segon partit de la temporada vencent a l’Almacelles amb un 3 a 1 i continuen invictes. Els babies properament començaran també les seves trobades.

Molta sort a tots els esportites en aquesta nova temporada!

PER LLEGIR MÉS...