COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

CF Administratius i Elèctrics visitem Airbus aTolouse

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Èxit en la participació de la sortida lúdico tècnica.

La setmana passada els alumnes dels cicles formatius d’administració i finances i els de la branca elèctrica, vam fer una sortida de caràcter tècnic i sobre tot de convivència.

La part tècnica va consistir en visitar la fàbrica d’Airbus a Tolouse i el museu aerospacial que hi ha al mateix lloc. Allí es fabrica l’avió més gran de passatgers del món (A380). Al museu es poden veure els anteriors avions estrella de la marca, com l’arxiconegut Concorde, el primer avió supersònic.

Els alumnes han valorat molt positivament el combinar la sortida de caire tècnic i lúdic, coneixent altres companys de cicles d’altres especialitats i fent turisme per la bònica ciutat de Tolouse. Ja volen repetir…

PER LLEGIR MÉS...