COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Clàssics contemporanis

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Exposició del Batxillerat Artístic al Centre Cívic de Balàfia.

Durant els mesos de novembre i desembre s’exposen obres dels alumnes de Batxillerat Artístic al Centre Cívic de Balàfia.

La mostra consisteix en un recull d’obres gràfico-plàstiques fetes pels exalumnes de 2n de Batxillerat Artístic on destaquen diferents tècniques i estils sota el fil conductor de la nova reinterpretació de grans obres mestres. Una nova visió a partir de la documentació del context sociocultural, l’autor, l’anàlisi formal i conceptual de les imatges originals, fent un recorregut per grans referents de la història de l’art a partir d’una mirada contemporània.

Us convidem a conèixer aquesta exposició!

PER LLEGIR MÉS...