LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Clàssics contemporanis

Exposició del Batxillerat Artístic al Centre Cívic de Balàfia.

Durant els mesos de novembre i desembre s’exposen obres dels alumnes de Batxillerat Artístic al Centre Cívic de Balàfia.

La mostra consisteix en un recull d’obres gràfico-plàstiques fetes pels exalumnes de 2n de Batxillerat Artístic on destaquen diferents tècniques i estils sota el fil conductor de la nova reinterpretació de grans obres mestres. Una nova visió a partir de la documentació del context sociocultural, l’autor, l’anàlisi formal i conceptual de les imatges originals, fent un recorregut per grans referents de la història de l’art a partir d’una mirada contemporània.

Us convidem a conèixer aquesta exposició!

PER LLEGIR MÉS...