COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Educació viària

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Aprenem a ser bons ciutadans.

Dins de les activitats ofertes als alumnes de 5è curs hi ha la que ofereix la Guàrdia Urbana de Lleida d’Educació Viària.

Aquesta activitat consisteix en una sèrie de xerrades que tres agents ens ofereixen a les aules i estan orientades a la formació integral dels nens i  les nenes, ja que els instrueix en el bon comportament en els seus desplaçaments per la ciutat.

Per finalitzar la formació, cap al mes de maig, els tres grups de cinquè curs ens desplaçarem al parc del trànsit, un circuit per a bicicletes i cars que la Guàrdia Urbana té muntat a Gardeny a fi de posar en pràctica el que els nens i les nenes han après a les sessions teòriques.

PER LLEGIR MÉS...