LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Vivim la tardor

Groc, vermell, taronja i marró.

Els dies passen alhora que el paisatge va canviant el seu aspecte per anunciar-nos l’inminent arribada de l’hivern.

Durant aquest període de temps, el col·legi viu atent a les oportunitant d’aprendre que ens ofereix l’estació.

Hem ballat, cantat i explicat contes. Amb els daus, hem creat les nostres pròpies històries de tardor, hem gaudit confegint una auca gegant i tots plegats, hem vestit els passadissos de tardor a partir de desenes d’endevinalles.

La festa de la castanyada ha estat un gran moment de convivència on, tot compartint dances i castanyes, hem tingut un especial record per totes aquelles persones que estimem i ja no estan entre nosaltres.

PER LLEGIR MÉS...