LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Dia de l’integrador i integradora social

10 de gener AVUI ÉS EL NOSTRE DIA!

Són moltes les persones que lluiten per una societat més justa, més igualitària i humana. Són moltes les persones que des de la Integració Social intenten començar a fer canvis, obrir mirades, esborrar estereotips, proporcionar suport a qui ho necessita i buscar la inclusió social.

Entre mig de tots aquests canvis i esforços ens trobem nosaltres, l’alumnat que cursa segon d’Integració Social amb l’esperit de formar part de tots  aquests canvis una vegada acabem aquest cicle.

Volem fer consciència del que significa ser integrador i integradora en aquest 10 de GENER, DIA DE L’INTEGRADOR i INTEGRADORA SOCIAL. Per aquesta raó, hem preparat un petit vídeo on s’inclou un gran conjunt de valors i trets que cadascú de nosaltres volem destacar.

Gràcies,

Alumnat d’Integració Social

PER LLEGIR MÉS...