LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Matematitzem l’entorn

L’hora del repte.

A Cicle Mitjà treballem les matemàtiques d’una forma més pràctica i vivencial. Treballem a partir de diferents reptes, enigmes i moltes altres activitats que ens ajuden a veure com podem aplicar les matemàtiques en el nostre entorn, o a l’inrevés com en el nostre entorn trobem les matemàtiques per tot arreu, ens fan tenir una mirada diferent d’allò que veiem i vivim dia a dia.

En grups reduïts anem pensant, indagant, reflexionant, comparant, analitzant, intuïnt, deduïnt, aquestes activitats.

També realitzem  una sèrie d’activitats,  on hem de descobrir les instruccions possibles a fer en càlcul mental, les diferents propietats de les operacions per portar a terme aquest càlcul o les diferents estratègies que podem realitzar per resoldre-les.

És una estona en la que les nostres neurones no paren…

PER LLEGIR MÉS...