COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Matematitzem l’entorn

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

L’hora del repte.

A Cicle Mitjà treballem les matemàtiques d’una forma més pràctica i vivencial. Treballem a partir de diferents reptes, enigmes i moltes altres activitats que ens ajuden a veure com podem aplicar les matemàtiques en el nostre entorn, o a l’inrevés com en el nostre entorn trobem les matemàtiques per tot arreu, ens fan tenir una mirada diferent d’allò que veiem i vivim dia a dia.

En grups reduïts anem pensant, indagant, reflexionant, comparant, analitzant, intuïnt, deduïnt, aquestes activitats.

També realitzem  una sèrie d’activitats,  on hem de descobrir les instruccions possibles a fer en càlcul mental, les diferents propietats de les operacions per portar a terme aquest càlcul o les diferents estratègies que podem realitzar per resoldre-les.

És una estona en la que les nostres neurones no paren…

PER LLEGIR MÉS...