COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Xerrada sobre la Unió Europea

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Joaquim Millan, secretari general del Consell Català del Moviment Europeu, ens va introduir en la història i la política de la Unió Europea.

El passat 24 de gener, Joaquim Millan, assessor en assumptes relacionats amb la Unió Europea i secretari general del Consell Català del Moviment Europeu, va introduir els alumnes de primer curs de batxillerat i de quart d’ESO en la història i la política de la UE. Va presentar tots els avenços que la UE ens ha aportat, però també els seus problemes. Sobretot, va comentar que Espanya és el segon estat d’Europa que més desaprofita les ajudes de mobilitat per als joves, i va animar els alumnes de batxillerat a informar-se i aprofitar les oportunitats que, malgrat la crisi actual, la UE els ofereix.

PER LLEGIR MÉS...