LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Xerrada sobre la Unió Europea

Joaquim Millan, secretari general del Consell Català del Moviment Europeu, ens va introduir en la història i la política de la Unió Europea.

El passat 24 de gener, Joaquim Millan, assessor en assumptes relacionats amb la Unió Europea i secretari general del Consell Català del Moviment Europeu, va introduir els alumnes de primer curs de batxillerat i de quart d’ESO en la història i la política de la UE. Va presentar tots els avenços que la UE ens ha aportat, però també els seus problemes. Sobretot, va comentar que Espanya és el segon estat d’Europa que més desaprofita les ajudes de mobilitat per als joves, i va animar els alumnes de batxillerat a informar-se i aprofitar les oportunitats que, malgrat la crisi actual, la UE els ofereix.

PER LLEGIR MÉS...