Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Exemples de solidaritat

Tres testimonis de vida el dia de la Pau.

Els alumnes de 1r de Batxillerat van rebre una xerrada el dia 30 de gener, dia de la Pau, sobre experiències de vida i organitzacions que intenten millorar la situació que estan patint refugiats i altres col·lectius desafavorits.

Codiar (Comissió Diocesana d’Acollida a Refugiats) va ser la primera organització que es va presentar. És una organització que va néixer amb la voluntat de la Diocési de Lleida de respondre a la crida del Papa Francesc a organitzar-se per acollir persones refugiades.

Tot seguit es va presentar Lleida pels Refugiats com una organització que respon a la crida ciutadana davant l’emergència humanitària que vivim a les fronteres europees.

Per últim en Jaime, un jove que va participar aquest estiu en un projecte de solidaritat a Tailàndia ens va explicar la seva experiència.

Exemples per mirar de prendre consciència i valorar les accions que persones o institucions emprenen per aconseguir un món més just.

PER LLEGIR MÉS...