LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Confirmacions de joves de l’Episcopal

Setze joves han rebut del nostre Sr. Bisbe Salvador el sagrament de confirmació.

Són les sis de la tarda. El Santuari Sta. Teresina està preparat per a un gran esdeveniment: les confirmacions del Col·legi Episcopal. Acompanyats per una representació nodrida de professors, famílies del Col·legi i pel grup musical de collita pròpia: “La Banda”. Ha sigut una celebració molt emotiva i plena d’esperança perquè els joves han renovat la fe catòlica, que al seu dia els van oferir els seus pares, amb naturalitat sabedors que és un repte magnífic: el de viure la joia de la fe en el seu dia a dia. A ells els encomanem i preguem perquè siguin autèntics testimonis de la veritat i de l’autenticitat: de Crist, en l’Església.

PER LLEGIR MÉS...