ACTUALITAT

COL·LEGI EPISCOPAL

Confirmacions de joves de l’Episcopal

Publicat el ·

Setze joves han rebut del nostre Sr. Bisbe Salvador el sagrament de confirmació.

Són les sis de la tarda. El Santuari Sta. Teresina està preparat per a un gran esdeveniment: les confirmacions del Col·legi Episcopal. Acompanyats per una representació nodrida de professors, famílies del Col·legi i pel grup musical de collita pròpia: “La Banda”. Ha sigut una celebració molt emotiva i plena d’esperança perquè els joves han renovat la fe catòlica, que al seu dia els van oferir els seus pares, amb naturalitat sabedors que és un repte magnífic: el de viure la joia de la fe en el seu dia a dia. A ells els encomanem i preguem perquè siguin autèntics testimonis de la veritat i de l’autenticitat: de Crist, en l’Església.