COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Xerrada de l’artista Rodrigo Bruna

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Investigació i creació artística.

El passat dia 8 de febrer els alumnes de Batxillerat artístic van rebre la conferència de l’artista Rodrigo Bruna i van poder conèixer de primera mà la base conceptual i la metodologia processual d’alguns dels seus projectes artístics.

Rodrigo Bruna neix a Santiago de Xile, on viu i treballa.

El seu treball s’ha exhibit a l’Australian Centre for Contemporary Art, Melbourne, Australia (2011),Espacio Cultural Pedro Páramo, Asunción, Paraguay (2011), Museo Regional de Historia de Colima, Colima, México (2010), VI Bienal Internacional de Arte SIART, La Paz, Bolivia (2009), Newhouse Center for Contemporary Art, New York (2008), Museo de Artes Visuales, Santiago (2007), Dumbo Art Festival, New York (2006), Kunstraum Galerie, Düesseldorf, Alemania (2005), Galería Garash, Ciudad de México (2004), Galería Gabriela Mistral, Santiago (2004), Museo de Arte Contemporáneo, Santiago (2004) y Galería Atelier am Eck, Düsseldorf (2003).

Rodrigo Bruna ha rebut nombrosos premis i concessions tant a Xile com a l’estranger. Ha participat en importants programes de residència a New York com ara Art Omi International Artists Residency (2008) y Triangle Artists Residency Workshop(2006).

L’obra de Bruna s’entén com un cos híbrid i fragmentari que es nodreix d’accions destructives i re constructives. Aquestes són accions paradoxals que determinen l’espai reflexiu des d’on pensa i  crea un treball a partir de dibuixos, fotografies, vídeos i instal·lacions.

Us convidem a conèixer a aquest gran artista.

PER LLEGIR MÉS...