LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Col·laboració entre Extraescolars i la Llar

Els alumnes  del taller d’expressió col·laboren amb la decoració de la festa de Carnestoltes de la Llar del Col·legi.

Benvolguts !

Som els alumnes del  taller d’ espressió plàtica del nostre Col·legi i us volem explicar quina ha estat la nostra última activitat, la qual ens ha fet molta il·lusió ja que hem col·laborat amb els més petits de l’escola. Hem creat la decoració  del pati de la llar per a la Festa de Carnestoltes!

“ Hi havia una vegada un llop que es volia menjar uns porquets molt bonics” i els nens del taller vam utilitzar els murals i els vam convertir en portes i cases per protegir-los…

Al nostre taller utilitzem tots els materials que ens presenta la mestra i els manipulem de diferents formes per expressar i practicar nosaltres a partir de les pròpies sensibilitats que aquestes ens transmeten.

La mestra ens explica diferents tècniques i les portem a terme ambmàxima il·lusió! Els resultats són espectaculars. Les  pràctiques van acompanyades sempre  de les nostres millors intencions.

Us convidem a participar-hi  quan vulgueu.

Gràcies als més petits per ser el nostre millor públic!!

PER LLEGIR MÉS...