LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Ens informen sobre la llei de protecció de dades

Xerrada sobre la llei de protecció de dades.

El dimecres dia 21 de febrer els alumnes del Cicle Superior d’Administració i Finances van rebre una xerrada informativa sobre la Llei de protecció de dades. Quim Bernat, el ponent, ens va ensenyar els drets que tenim quan consentim a una persona física o jurídica l’accés a les nostres dades i les obligacions de les quals som responsables quan rebem dades d’alguna persona.

Dins d’aquest tema tan extens,el Sr. Bernat va tractar la Llei de protecció de dades en la vida quotidiana. Un dels molts exemples que ens va explicar va ser quan una persona es federa en un equip d’esports, en la qual la persona autoritza l’accés a les seves dades personals a l’equip i aquest se’n fa responsable i s’assegura que no es filtrin.

Ha estat una explicació molt útil, ja que molts dels conceptes el Sr. Quim Bernat els ha dut a la pràctica en exemples i casos reals.

PER LLEGIR MÉS...