COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Verd… per què verd?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Anem a descobrir la coloració de les plantes al laboratori.

Per què les plantes són verdes? Hem anat al laboratori i ho hem descobert. Per fer-ho, els alumnes de 3r, ens hem convertit en grans científics. Hem agafat fulles d’espinacs i les hem picat amb el morter. Després li hem afegit alcohol i, separant la part líquida de la part sòlida, hem descobert la clorofil·la, que és la substància que dóna aquest verd tan característic a les plantes.És necessària per a captar l’energia de la llum i fer la fotosíntesi. Quina experiència!

PER LLEGIR MÉS...