COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Saps que una de cada quatre persones té o tindrà un problema de salut mental al llarg de la seva vida. Qualsevol de nosaltres!!!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Dins del mòdul de Context de la Intervenció Social, l’alumnat de 1r del CFGS d’Integració, hem aprofundit sobre la Salut Mental, un tema molt interessant i força desconegut per la majoria de nosaltres.

Dins del mòdul de Context de la Intervenció Social, l’alumnat de 1r del CFGS d’Integració, hem aprofundit sobre la Salut Mental, un tema molt interessant i força desconegut per la majoria de nosaltres.

Hem pogut aprendre i reflexionar molt gràcies a la visita a l’Associació Salut Mental de Ponent on ens han acollit i presentat la seva gran varietat de serveis centrats en les necessitats de les persones i en la seva inclusió social. Una segona visita a la residència Elisenda de Montcada, on hem pogut conèixer el Servei de llar residència temporal o permanent per a persones amb problemàtica social derivada de malaltia mental.

I per finalitzar, la senyora Mercè Torrentallé (presidenta de l’associació de Salut Mental de la Noguera i exalumna del nostre col·legi) ens ha explicat en primera persona la seva interesant experiència.

Cadascú des del seu àmbit ens han parlat de la importància de trencar l’estigma existent al voltant de les persones amb problemes de salut mental, i ens han encoratjat, com a persones i futurs professionals de l’àmbit social, a treballar per allunyar els prejudicis i els falsos mites. Així com a ser conscients que totes i tots tenim probabilitats de patir en qualsevol moment de la nostra vida un trastorn mental, igual que qualsevol altre tipus de malaltia. Amb les seves aportacions ens han ajudat a visualitzar la importància de trobar el recolzament necessari per recuperar-se.

Ens ha semblat un tema molt interessant i des d’aquí volem agrair la dedicació que ens han ofert per complementar la nostra formació.

PER LLEGIR MÉS...