COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Jugant amb les matemàtiques

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

El domino, el parxís i l’oca esdevenen jocs molt dinàmics i divertits per aprendre matemàtiques amb els infants de P5.

Els nens i nenes de P5 s’endinsen a les matemàtiques mitjançant diversos jocs de taula: el parxís, el dominó, l’oca i el bingo en són els principals protagonistes. Degut a les possibilitats i els reptes que ens ofereixen, es treballen aspectes com el càlcul, el raonament lògic, les seriacions, la percepció espacial… a l’hora que els infants gaudeixen  i s’apropen als conceptes de manera vivencial, dinàmica i divertida. D’altra banda, també es potencien diferents valors: el treball en equip, la cooperació,el seguiment de regles , el desenvolupament d’estratègies respectant als altres,la tolerància de la pròpia frustració, gaudir del procés del joc sense centrar-se tant en el triomf i aprendre a reconèixer el mèrit dels companys, esdevenen aspectes rellevants.

PER LLEGIR MÉS...