LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Jugant amb les matemàtiques

El domino, el parxís i l’oca esdevenen jocs molt dinàmics i divertits per aprendre matemàtiques amb els infants de P5.

Els nens i nenes de P5 s’endinsen a les matemàtiques mitjançant diversos jocs de taula: el parxís, el dominó, l’oca i el bingo en són els principals protagonistes. Degut a les possibilitats i els reptes que ens ofereixen, es treballen aspectes com el càlcul, el raonament lògic, les seriacions, la percepció espacial… a l’hora que els infants gaudeixen  i s’apropen als conceptes de manera vivencial, dinàmica i divertida. D’altra banda, també es potencien diferents valors: el treball en equip, la cooperació,el seguiment de regles , el desenvolupament d’estratègies respectant als altres,la tolerància de la pròpia frustració, gaudir del procés del joc sense centrar-se tant en el triomf i aprendre a reconèixer el mèrit dels companys, esdevenen aspectes rellevants.

PER LLEGIR MÉS...