LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Xerrada sobre la cultura Inuit

El professor i expedicionari Francesc Bailón ens aproxima a Groenlàndia.

Els alumnes de 2n de Batxillerat van rebre una xerrada sobre la cultura Inuit per part del Sr. Francesc Bailón. Va explicar la seva experiència personal des de que va descobrir aquest poble. Des de llavors ha escrit i parlat sobre la seva cultura i, sobretot, ha conviscut amb ells compartint tot tipus d’aventures i moments.

És professor universitari, guía de Greenland Adventure i col·laborador del Món Àrtic, així com assessor cultural i col·laborador del Museu Etnològic de Barcelona i membre de l’associació de constructors d’iglús de Catalunya.

Un testimoni de lluita per assolir els somnis personals, de defensa de les cultures indigenes minoritàries i un exemple de conscienciació contra el canvi climàtic.

PER LLEGIR MÉS...