LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Joves de l’Episcopal participem de l’Impliquem-nos (DPJ)

Iniciativa de la Delegació de Pastoral de Joves del Bisbat de Lleida.

Un grup de joves del Col·legi Episcopal de Lleida van participar el passat dissabte 3 de març en una nova edició d’Impliquem-nos. Es tracta d’una iniciativa de la Delegació de Pastoral de Joves del Bisbat de Lleida perquè els joves coneguin de primera mà entitats que treballen amb els més vulnerables.

La jornada va començar a les deu del matí. Els joves van visitar la Llar Residència Sant Joan de Déu de l’Acadèmia Mariana i posteriorment, la Fundació Jericó.

Aquestes dues entitats ofereixen esperança a centenars de persones a través d’una llar, d’un plat calent i tot això gràcies a personal professional i voluntaris que els fan sentir més integrats en la societat.

En acabar la jornada, els participants van reflexionar sobre l’experiència viscuda.

PER LLEGIR MÉS...