COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Conta contes

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Projecte de col·laboració de 5è amb P-5.

Dins del Pla d’impuls a la Lectura es desenvolupen diverses activitats per tal de fomentar el gust per llegir entre els nens i nenes de primària, entre aquestes activitats hi ha els projectes de col·laboració Conta Contes i Apadrinament Lector duts a terme pels alumnes de cicle superior. Un dia a la setmana els alumnes de 5è es dirigeixen a les aules de P-5 per a explicar un conte al seu fillol o fillola. Els alumnes grans trien un conte seguint els gustos del seu fillol i els hi llegeixen o bé el llegeixen a mitges si el fillol té prou competència lectora. També preparen activitats de comprensió oral, finalment comenten i valoren la història. Amb aquesta activitat es fomenta la col·laboració i el coneixement entre els alumnes de les diferents etapes del Col·legi alhora que s’incrementa el gust per la lectura i la competència de comprensió lectora i oral.

PER LLEGIR MÉS...