LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Conta contes

Projecte de col·laboració de 5è amb P-5.

Dins del Pla d’impuls a la Lectura es desenvolupen diverses activitats per tal de fomentar el gust per llegir entre els nens i nenes de primària, entre aquestes activitats hi ha els projectes de col·laboració Conta Contes i Apadrinament Lector duts a terme pels alumnes de cicle superior. Un dia a la setmana els alumnes de 5è es dirigeixen a les aules de P-5 per a explicar un conte al seu fillol o fillola. Els alumnes grans trien un conte seguint els gustos del seu fillol i els hi llegeixen o bé el llegeixen a mitges si el fillol té prou competència lectora. També preparen activitats de comprensió oral, finalment comenten i valoren la història. Amb aquesta activitat es fomenta la col·laboració i el coneixement entre els alumnes de les diferents etapes del Col·legi alhora que s’incrementa el gust per la lectura i la competència de comprensió lectora i oral.

PER LLEGIR MÉS...