LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els alumnes de 2n d’Integració Social inicien el rodatge del curt que s’emetrà a la setmana de la Mostra de Cinema Llatinoamericà

Aquesta setmana, els alumnes de CGFS d’Integració Social es converteixen en actors, maquilladors, productors, assistents de so i directors.

El mes de gener, el Sr. Jordi Pla va començar a formar els alumnes del cicle en les tasques pròpies per elaborar un curtmetratge. Des de llavors, la tria del tema del curt, un tema d’interès social, així, com la història, el guió literari, guió tècnic i llistats de producció han estat el motiu pel qual el treball en equip ha estat continu. Aquesta setmana ja s’ha iniciat el rodatge que finalitzarem durant aquest mes de març i properament, el 12 d’abril, podrà ser vist al Caixaforum durant la setmana de la Mostra de Cinema Llatinoamericà.

PER LLEGIR MÉS...