COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCACTIVA DE LES FAMÍLIES

Trobada Arxiprestal de Catequesi

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Celebrem amb altres infants la nostra fe en Jesús.

El passat dissabte 17 de març, varem celebrar la trobada anual dels infants que enguany hem de celebrar la Primera Comunió. La trobada va tenir lloc a la parròquia de Santa Tereseta. Del col·legi vam participar 22 infants, que amb altres de dels diferents parròquies i col·legis de l’arxiprestat, acompanyats del grup Cor Nou vam treballar el text de la conversió de Zaqueu. El lema de la trobada era “Avui vinc a casa teva”. Va ser una trobada dinàmica en la que vam cantar, dansar, pregar i escoltar seguint el text de Zaqueu. A l’acabar la trobada es van repartir els premis del tradicional concurs de la Carta a Jesús en el qual també hem participat.

Per llegir més...

Canvi de marxa

Conscienciació per la prevenció d’accidents. El dimecres 6 de novembre els/les alumnes de 1r de Batxillerat es van desplaçar a l’Auditori Enric

“El diari de la classe”

Potenciem l’expressió oral des de ben petits! El “diari de la classe” és una ativitat que es comença  a realizar a P1,