LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Trobada Arxiprestal de Catequesi

Celebrem amb altres infants la nostra fe en Jesús.

El passat dissabte 17 de març, varem celebrar la trobada anual dels infants que enguany hem de celebrar la Primera Comunió. La trobada va tenir lloc a la parròquia de Santa Tereseta. Del col·legi vam participar 22 infants, que amb altres de dels diferents parròquies i col·legis de l’arxiprestat, acompanyats del grup Cor Nou vam treballar el text de la conversió de Zaqueu. El lema de la trobada era “Avui vinc a casa teva”. Va ser una trobada dinàmica en la que vam cantar, dansar, pregar i escoltar seguint el text de Zaqueu. A l’acabar la trobada es van repartir els premis del tradicional concurs de la Carta a Jesús en el qual també hem participat.

PER LLEGIR MÉS...