COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCACTIVA DE LES FAMÍLIES

Joves de l’EPISCOPAL amb les germanes de Calcuta

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

El dissabte de Passió amb els més desafavorits.

El 24 de març, una representació de joves de Batxiller de l’Episcopal vàrem realitzar un servei vers els més desfavorits de la ciutat comtal, a la llar de les germanes de Teresa de Calcuta, al barri “xino”. Tot i la pluja, un grup de joves vàrem participar activament del menjador social que les germanes tenen per respondre a unes necessitats bàsiques de moltes persones que el sistema ha exclòs.

Per llegir més...

Qualitat de l’aire que respirem

Prevenció i salut. Optativa 2n d’ESO. Visita a  l’Estació de Vigilància i Previsió de la contaminació atmosfèrica, per entendre què respirem dia

Escuma líquida… Un dolç esmorzar

Química a la cuina. Optativa 1r d’ESO. La nata muntada és una dispersió col·loidal, després d’haver estat batent la nata i escumant-la