LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El projecte “Aproximació a l’instrument” conclourà amb un concert obert a tothom!

Els alumnes de  4t de primària comencen a preparar el concert.

Els alumnes de 4t de primària ja han començat a preparar el repertori pel concert que oferiran a final de curs. Mostrarán tot el que han aprés durant els dos anys en el que han participat del projecte “Aproximació a l’instrument”.

Els alumnes estan agrupats en tres famílies d’instruments: teclat: piano ,vent fusta: flauta i percussió: xilòfons i metal·lòfons. Durant el curs han anat fent rotació d’instruments i així, en aquest 3r trimestre, ja han passat per totes les famílies.

Els joves intèrprets s’estan esforçant molt per a poder fer un bon concert i assagen amb il·lusió les peces que interpretaran. De ben segur que ho faran molt bé.

Ja us informarem de l’esdeveniment.

Visca la música!

PER LLEGIR MÉS...