COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Visitem Incafust

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Alumnes de Tecnologia Industrial fan una visita a les instal·lacions d’Incafust.

El dimecres 4 d’abril els alumnes que cursen la matèria de Tecnologia Industrial van fer una visita a l’empresa Incafust ubicada al parc de Gardeny on treballen per impulsar la utilització de la fusta en construcció. Van poder veure d’aprop les màquines d’assaig i conèixer les diferents tipologies de fusta.

La fusta, com a material de construcció sostenible, avantatjós tecnològicament i estèticament atractiu, és un material a l’alça. Per això en aquesta empresa fan recerca i innovació en el sector de la construcció i, de forma conjunta, amb les indústries de fabricació de fusta. 

PER LLEGIR MÉS...