LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Com podem fer els massatges als nadons?

Un bon moment de relaxació i comunicació.

L’alumnat de segon del CFGS d’Ed. Infantil hem tingut una sessió molt interessant per aprendre a fer massatges als infants dels quals tindrem cura en la nostra tasca com educadores i educadors. Ens hem adonat de com pot ser d’important aquesta estona de relaxació i de comunicació. La sessió ha estat impartida pel Joel Jové, professor del nostre col·legi (Llicenciat en INEFC i Fisioterapeuta). En aquesta sessió ens hem introduït en el món dels massatges: què és?, on fer-los?, quan? Com? quins beneficis aporta?… També hem pogut aprofundir entorn del massatge i el vincle afectiu que ajuda a desenvolupar. Així com les possibilitats d’estimulació i de desenvolupament dels sentits que ofereix per als infants. Una cosa molt important i que no podem oblidar, és que cal demanar permís a l’infant per fer-li aquest massatge, i que aquest per molt petit que sigui, de manera verbal o no verbal, ens indicarà si està predisposat per tal que li puguem fer o no. Cal estar molt atents a les seves indicacions!!!! I finalment hem practicat algunes de les seqüències de moviments principals que ens poden servir tant per realitzar massatges infantils com a adults. Com veureu hem practicat amb ninos i també amb nosaltres. Ha estat una sessió molt divertida!! Moltes gràcies Joel per compartir amb nosaltres els teus coneixements.

PER LLEGIR MÉS...