LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Celebració del Baptisme

Celebrem el Baptisme dels infants que han de fer la 1a Comunió.

Aquest divendres dia 13, vam celebrar a la parròquia de Sta. Teresina, el Baptisme de quatre infants que s’estan preparant per rebre la Primera Comunió aquest curs. Acompanyats per les seves famílies, vam celebrar aquest sagrament de manera distesa i dinàmica, tot agraint l’amor de Déu que sempre ens acull i ens estima com a fills. El Baptisme és el primer dels sagraments, és la porta d’entrada a la comunitat cristiana i a la fe. I és un sagrament que implica per part nostra, la responsabilitat de viure segons la voluntat de Déu, estimant com Ell ens estima. Déu ens dóna la seva vida i el seu Esperit Sant per a que siguem capaços de fer-ho. L’enhorabona a tots quatre i que visqueu com a veritables fills de Déu acompanyats de les vostres famílies i l’Església.

PER LLEGIR MÉS...