COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Exposició al Complex Cultural de Juneda

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

La  mostra “Clàssics contemporanis” continua la seva itinerància.

El Complex Cultural de Juneda acull durant tot el mes d’abril l’exposició col·lectiva dels alumnes de Batxillerat Artístic de la  passada promoció.

La mostra emmarcada en diferents disciplines, estils i tècniques grafico-plàstiques forma part del conjunt “Clàssics contemporanis”. Les imatges s’inspiren en diferents obres mestres del món de l’art, tals com: “Laocoonte i els seus fills” de Agesandro, Polidoro i Atenodoro, “Composició A” de Piet Mondrian, “El petó” de Gustav Klimt, “Això no és una pipa” de René Magritte, “L’arbre de la vida” de Gustav Klimt, “Magnolies” de Frida khalo…, una nova visió a partir de la documentació del context sociocultural, l’autor i l’anàlisi formal i conceptual de les imatges originals. Acompanyen les obres gràfiques un conjunt de peces volumètriques realitzades en diferents estils tècniques.

El treball d’aquests alumnes va quedar plasmat en un petit reportatge de Lleida Televisió, tot valorant aquesta iniciativa que promou l’art emergent.

PER LLEGIR MÉS...