LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Professors d’ESADE als Cicles

Taller Elevator pitch.

El passat dimarts 10 d’abril, la Marta Grañó , professora universitàriade la Universitat d’ESADE va venir al nostre col·legi a fer-nos un taller sobre “l’elevator pitch”, és a dir, la capacitat d’explicar un projecte que capti l’atenció en un temps limitat. El més bàsic d’aquest projecte és saber comunicar-te adequadament i la idea principal és condensar un missatge que capti l’atenció del nostre client i que aquest s’interessi pel teu projecte i es pugui arribar a un acord. Ens va explicar una sèrie de passos per saber com preparar un elevator pitch. Els tres punts més importants per poder redactar-lo adequadament és l’estratègia, l’estructura que ha de tenir i l’acció per poder posar-ho a la pràctica. En primer lloc, dintre de l’estratègia hem d’explicar el que volem transmetre a la persona i què explicar-li durant 60 segons que tenim. En segon lloc, hem de saber transmetre allò més important per a que s’interessin i desviïn l’atenció cap a tu, saber explicar quins són els beneficis i que és el que ens diferència de la resta. I en tercer i últim lloc, dintre de l’acció, una vegada ja ho tenim tot pensat, preparar l’esquema i sobretot definir clarament el què busquem de l’interlocutor.

PER LLEGIR MÉS...