COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Visita a ENRESA a la antiga C. N. Vandellòs I

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

El cicles formatius elèctrics i batxillerats tecnològics anem a la nuclear  VANDELLÒS I.

Els alumnes de batxillerat tecnològic i els alumnes de la branca elèctrica dels cicles formatius vam realitzar una sortida conjunta a l’espai ENRESA de Vandellòs I al terme municipal de l’Hospitalet de l’Infant. Aquesta empresa es dedica a la gestió dels residus radiològics de les centrals nuclears del país així com dels altres tipus establiments que generen aquest tipus de residu. Primer de tot ens van fer una xerrada explicant com fan aquesta gestió i ho vam veure en un espai interactiu. Ens van ensenyar les diferents parts de la central la qual està desmantellada. La sortida va ser força interessant.

PER LLEGIR MÉS...