LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

XVI trobada de corals d’infantil i primària

Els alumnes de tercer de primària, un gran cor.

Ahir 23 de maig, els nens i nenes de tercer de primària van participar en la XVI Trobada de Corals que es va celebrar a l’Auditori Enric Granados de Lleida. En la Trobada hi van participar sis escoles: l’ESC Frederic Godàs, l’Escola Antònia Simó (Almacelles), l’Escola Montroig (Balaguer), ESC Raiers (La Pobla de Segur), ESC Valldeflors (Tremp), l’Escola Ramón Perelló (Vilagrassa) i el C. Episcopal. Els nostres alumnes van interpretar la peça de John Rutter, Look at the world acompanyats al piano per Joan Llovera i sota la direcció d’Oscar Labella. Van concloure amb un cant comú de tres peces: “Singing all together”, “Pau del riu” i el “Cant de la Trobada” dirigit pel seu compositor el Sr. Constantí Sotelo. Vivint la música viurem!!

PER LLEGIR MÉS...