LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els nostres projectes són genials!!!

Aquest tercer trimestre els alumnes de 1r hem escollit els projectes que volem treballar.

“Ens interessa més que els nostres alumnes siguin fàbriques de preguntes, que no pas magatzems de respostes”

És per aquest motiu que durant aquest últim trimestre, els nens i les nenes de primer hem escollit els temes dels nostres projectes, donant així l’oportunitat de decidir què volem treballar i fomentant la motivació i el treball cooperatiu.

Tots tres grups hem escollit temes molt diferents, però tots molt interessants.

A primer A estem treballant els ANIMALS MAMÍFERS, a primer B estem elaborant  un projecte per a conèixer i confeccionar un INFOK A L’AULA, anomenat EPISNEWS  i el grup d’alumnes de primer C estem investigant  ELS INVENTS.

Els nostres projectes han despertat la nostra curiositat creant-nos la necessitat de buscar informació, aprenent a seleccionar les fonts i a valorar de forma crítica el seu contingut, a la vegada que ens permeten aprendre junts: dels altres i amb els altres.

El treball que estem fent , és genial i és que la manera com aprenem té la mateixa importància que allò que aprenem.

PER LLEGIR MÉS...