LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Vine a l’Episcopal i “Dibuixa vides, dóna sang”.

1r dia de donació. Divendres 1 de juny.

Un any més, i amb aquest ja són 9, iniciem la campanya de donació de sang al nostre col·legi.

Els alumnes de 3r d’ESO hem estat aquesta tarda de divendres molt engrescats i actius durant les primeres hores de donació. Cadascú ha ocupat el seu lloc establert dins la comissió, prenent cura de tots els detalls. La biblioteca, un cop més, el lloc destinat a les extraccions, ha estat durant unes hores un espai molt visitat amb uns donants molt especials: mares, pares, ex-alumnes, veïns, personal del centre.

La festa d’Infantil, també avui per la tarda, ha contribuït a la participació de les famílies en els diferents espais del col·legi, que es veurà ampliada dissabte amb la sempre esperada festa esportiva.

Hem acabat la jornada d’avui amb 68 donaciones i 7 oferiments, una xifra ben alta, tenint que esperen ampliar-la amb la jornada de dissabte matí.

Així doncs, endavant!!! “Dibuixa vides, dóna sang”.

PER LLEGIR MÉS...