LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Un any més, una xifra important: 143 donacions i 19 oferiments.

L’Episcopal “Dibuixa vides, dona sang”.

La jornada de tarda del divendres 1 de juny i la del matí del dissabte 2, han estat un any més el centre d’interès del col·legi Episcopal. Sota el lema d’enguany, “Dibuixa vides, dona sang”, s’ha iniciat la novena edició de la campanya de donació Banc de Sang que el col·legi organitza juntament amb el Banc de Sang i teixits de l’Arnau de Vilanova de Lleida.

L’objectiu de la campanya és aconseguir el major nombre de donants possibles, a més a mes d’arribar a un alt grau d’implicació i esforç per part dels alumnes de 3r d’ESO,. Aquests han treballat intensament i altruistament durant dies, distribuïts en comissions i sota la supervisió dels professors per tal d’arribar al mateix fi comú, aconseguir sang. Tota l’escola se’n ha fet ressò de la campanya, des dels petits d’educació infantil primària, ESO, Batxillerat i Cicles i tota la comunitat educativa s’ha implicat per la causa.

Tots junts hem fet possible la xifra total de donants de 143  i 19 oferiments.

Gràcies nois i noies !

PER LLEGIR MÉS...