COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Un any més, una xifra important: 143 donacions i 19 oferiments.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

L’Episcopal “Dibuixa vides, dona sang”.

La jornada de tarda del divendres 1 de juny i la del matí del dissabte 2, han estat un any més el centre d’interès del col·legi Episcopal. Sota el lema d’enguany, “Dibuixa vides, dona sang”, s’ha iniciat la novena edició de la campanya de donació Banc de Sang que el col·legi organitza juntament amb el Banc de Sang i teixits de l’Arnau de Vilanova de Lleida.

L’objectiu de la campanya és aconseguir el major nombre de donants possibles, a més a mes d’arribar a un alt grau d’implicació i esforç per part dels alumnes de 3r d’ESO,. Aquests han treballat intensament i altruistament durant dies, distribuïts en comissions i sota la supervisió dels professors per tal d’arribar al mateix fi comú, aconseguir sang. Tota l’escola se’n ha fet ressò de la campanya, des dels petits d’educació infantil primària, ESO, Batxillerat i Cicles i tota la comunitat educativa s’ha implicat per la causa.

Tots junts hem fet possible la xifra total de donants de 143  i 19 oferiments.

Gràcies nois i noies !

PER LLEGIR MÉS...