LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Verge Blanca, 60 anys amb nosaltres!

Els alumnes d’Educació Infantil han gaudit de moltes activitats en una Diada de la Verge Blanca molt especial.

Avui dimarts dia 2 d’octubre és un gran dia per la nostra escola ja que es celebra la festivitat de la Verge Blanca, patrona del col·legi.

Educació Infantil un cop més s’ha unit en aquesta celebració, fent tota mena d’activitats lúdiques al llarg de tot el dia. Pel mati han jugat als jocs que han preparat els alumnes del cicle formatiu d’Educació Infantil i per la tarda han dansat tots plegats amb la banda del col·legi.

En la celebració també s’ha tingut present que l’escola aquest curs celebra el seu seixanté aniversari. És per això que tots els alumnes han elaborat un trencaclosques en forma de “60” realitzat amb diferents tècniques artístiques i l’han acompanyat de la frase “anys amb nosaltres” reproduida amb tots els idiomes que s’estudien a l’escola.

Els alumnes de la llar també han participat en la festivitat elaborant un mural amb flors.

Esperem que us hagi agradat!

PER LLEGIR MÉS...